Jeszcze do niedawna w polskich ogrodach i na tarasach królowały parasole ogrodowe. Dzisiaj znacznie częściej widać nowoczesne konstrukcje, takie jak pergola tarasowa 3x4m. Pergole tarasowe to interesująca alternatywa dla klasycznych parasoli – świetnie sprawdzi się ona w nowoczesnych aranżacjach.

Jak tworzona jest pergola tarasowa 3x4m?

Nowoczesne pergole ogrodowe przyciągają wzrok i zaskakują. Konstrukcje takie wznoszone są z elementów aluminiowych, modułowych. Pergola tarasowa 3x4m to jeden z najchętniej wybieranych modeli, który idealnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową i pozwala na zacienienie strefy relaksu. Konstrukcja pergoli uzupełniona jest o wbudowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Konstrukcja zwieńczona jest dachem, który wykonany jest z ruchomych, aluminiowych listew. Ruchoma konstrukcja pozwala na regulowanie ustawienia listew oraz decydowanie o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoszczelny, nie nagrzewa się, a w jego cieniu panuje przyjemny chłód. Pergola tarasowa 3x4m może być uzupełniona o dodatkowe rolety boczne i frontowe. Ich zadaniem jest ochrona zarówno przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i spojrzeniami sąsiadów. Pergole ogrodowe świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, loftowych, jak i klasycznych aranżacjach.

Meble w cieniu pergoli tarasowej 3x4m

Nie ma wątpliwości, że pergola tarasowa 3x4m jest niebanalnym sposobem na urozmaicenie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu. Ustawiając w jej cieniu wygodne meble, możemy wykreować komfortową przestrzeń wypoczynkową, dopasowaną do konkretnych potrzeb. Pergole zmienią odbiór otoczenia i sprawią, że każda chwila blisko natury będzie jeszcze przyjemniejsza.

Comments are closed.