Wśród wielu elementów, którymi możemy zdobić nasze stoły w domach coraz częściej wymienia się eleganckie, nowe sztućce. Szukając sposobów na to, aby nasz stół stał się jeszcze piękniejszy warto postawić na propozycje topowych producentów i zdecydować na wymianę dotychczasowych sztućców na nowe, piękne zdobione i wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na korozję. 

Jak dzisiaj projektuje się sztućce?

Decydując się na zmianę sztućców warto wiedzieć, że są one dzisiaj projektowane inaczej niż jeszcze 10-20 lat temu. Przede wszystkim wykorzystywana jest tu stal nierzewna – materiał ten jest wysoce odporny na odkształcenia, działanie wilgoci, korozję. Takie sztućce bez obaw możemy myć w zmywarkach automatycznych. Zestaw sztućców proponowany przez najlepszych producentów odznacza się również profilowaniem oraz wyważeniem, aby jadło się wygodnie. 

Sztućce są bogato zdobione – wiele z dostępnych kompletów jest dekorowana zgodnie z najnowszymi trendami. W kolekcjach znajdziemy sztućce wzorowane na stylistyce minimalistycznej czy skandynawskiej – takie sztućce posiadają nieco wydłużone trzonki i wysmukłą linię. Bez trudu znajdziemy również sztućce dekorowane motywami florystycznymi, które z pewnością sprawdzą się w domach o rustykalnych dekoracjach. Nie brak tu również ornamentów, które doskonale wpisują się w modę na mid modern century. 

Sztućce do zadań specjalnych

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie topowych producentów znajdziemy nie tylko klasyczne zestawy sztućców na sześć, dwanaście czy osiemnaście osób przy stole. Projektanci proponują nam również oryginalne zestawy sztućców dla dzieci, najczęściej w nieco mniejszej skali, ale zawsze wspaniale zdobione, np. postaciami z bajek. W ofercie producentów znajdziemy również komplety łyżeczek do herbaty czy widelców do ciast. 

Comments are closed.