Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w Polsce – jego brak wykryty podczas np. kontroli drogowej może skutkować wysokimi mandatami. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie finansowe szkód, które wyrządzone zostały przez kierującego danym pojazdem. Brak tego ubezpieczenia w razie wypadku czy kolizji mocno komplikuje sprawy finansowe. 

Skąd wziąć ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jedną z podstawowych polis sprzedawanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Polisy te obowiązują przez rok – po upływie czasu trwania polisy konieczne jest zakupienie kolejnej, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. To jedyna gwarancja, że w przypadku kolizji będziemy chronieni finansowo przed płaceniem szkód z własnej kieszeni. Ubezpieczenia OC nie mają jednakowej ceny – wysokość polisy zależy od wielu różnych czynników. Jakich?

Polisa OC wyliczana jest na podstawie wielu zmiennych – najważniejszymi czynnikami ceny są nasz wiek, ilość lat przejeżdżonych za kółkiem oraz miejsce zamieszkania. Wiele osób dziwi ten ostatni aspekt – okazuje się jednak, że ma to istotny wpływ na wysokość polisy. Ubezpieczenia w dużych miastach, gdzie ruch uliczny jest większy i ciężej o wypadek są droższe. Analogicznie w mniejszych miejscowościach aspekt ten wpłynie na zmniejszenie ceny ubezpieczenia. Pod uwagę brana jest również marka naszego samochodu, jego rocznik, przebieg, pojemność silnika. 

Kupujemy ubezpieczenie OC przez Internet!

Nie ma wątpliwości, że najtańsze OC znajdziemy dzisiaj… w sieci! To podwójna oszczędność: nie tylko nie musimy płacić wiele za ubezpieczenie, ale też nie musimy tracić czasu na stanie w korkach i dojazdy do biur ubezpieczeniowych. Kupno ubezpieczenia w sieci jest bezpieczne i to jeden z najprostszych sposobów na przedłużenie polisy. Atrakcyjne ceny oraz możliwość pomocy ze strony pracowników konkretnych firm to kolejne z atutów!

Comments are closed.