Metoda hybrydowa zdobienia paznokci stała się ostatnio najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w salonach manicure. Zadowolone z hybrydy klientki chwalą sobie nie tylko jej trwałość, ale także elegancki wygląd.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci i potrzebne do niej akcesoria

Niezwykły efekt końcowy, jaki daje hybrydowy manicure to zasługa profesjonalizmu kosmetyczki oraz sprzętu i kosmetyków, których używa w swojej pracy. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to zasługa specjalnych, trwałych preparatów, które powinny być stosowane wyłącznie przez osoby profesjonalnie zajmujące się kosmetyką.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i wyrównania faktury płytki paznokciowej. Na tym etapie przydadzą się patyczki, pilniki oraz polerki do paznokci. To za ich przyczyną znikną nieestetyczne skórki a powierzchnia paznokcia stanie się idealnie gładka. Tak przygotowane dłonie są gotowe na dalsze etapy manicure, które będą wymagały kolejnych akcesoriów.

Liquidy i lakiery do manicure hybrydowego

Perfekcyjnie wygładzona w sposób mechaniczny płytka paznokcia będzie następnie poddawana zabiegom chemicznym. Do nich także będą potrzebne profesjonalne preparaty. Wśród nich warto wspomnieć o odtłuszczających cleanerach, które rozpuszczają pozostałości zanieczyszczeń oraz wzmacniających primerach, będących dawką witamin dla płytki paznokciowej.

Po aplikacji tych specyfików pora na najbardziej spektakularny moment każdego manicure, czyli nałożenie lakieru koloryzującego. Hybrydowe zdobienie paznokci obok zmiany barwy, daje także możliwość wykonania artystycznych wzorów na paznokciach. Osoby, którym nie wystarcza jednolite, kolorowe wykończenie śmiało mogą puścić wodze fantazji i zaserwować sobie na paznokciach oryginalne wzorki. Zimą możemy stworzyć gwiazdki śniegu, wiosną kwiaty itp.

Pamiętaj o lampie

Kiedy przy użyciu odpowiednich, profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów uda się stworzyć małe dzieła sztuki na paznokciach, nadszedł najwyższy czas aby je utrwalić. I w tym celu każdy, kto pracuje metodą hybrydową musi mieć lampę UV lub LED.

Rolą tych maszyn jest utwardzenie i utrwalenie gotowego manicure. Czym różni się lampa UV od lampy LED? Pierwsza jest tańsza, ale za to za jej pomocą manicure utwardza się dłużej i urządzenie to wymaga co jakiś czas wymiany żarówek. Lepszą opcją wydaje się więc droższa lampa LED, która jest często na wyposażeniu profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.