Drewno ma w sobie taki urok, którego nikt nie jest mu w stanie odmówić. Chociażby nie wiadomo co się działo, zawsze wprowadzi charakterystyczny klimat do domu. Nie ma się więc czemu dziwić, że okna drewniane cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów.

Z jakiego rodzaju drewna?

Mówiąc okna drewniane dużo osób zapomina o tym, że do wyboru są różnego rodzaju drewna. To nieprawda, że wszystkie tworzone są z jednego materiału. W pierwszej kolejności drewno można podzielić na te egzotyczne gatunki, które niestety, ale są drogie. Nic to jednak nie przeszkadza temu, żeby jednak tego rodzaju okna zakupić. W szczególności, że okna wykonane z rodzimych gatunków są zdecydowanie tańsze, a ich właściwości są bardzo wysokie, dzięki czemu nie będzie trzeba przejmować się wilgocią w domu. 

Dekoracyjne okna drewniane

Nie można zaprzeczać, ale okna wykonane z drewna na pewno staną się wspaniałym dodatkiem, jeżeli chodzi o element dekoracyjny dla domu. Dlatego też inwestują w nie osoby, którym zależy nie tylko na wytrzymałości, ale również na walorach estetycznych. Warto wiedzieć, że można zamówić okna, które wykonane są z drewna miękkiego. Do takich właśnie gatunków zalicza się sosnę, modrzew i świerk. Jeżeli komuś jednak zależy na twardym drewnie, to koniecznie powinien zainwestować w stolarkę okienną wyprodukowaną na bazie dębu. A co to meranti, majau? To dwa najpopularniejsze gatunki drzew egzotycznych, wykorzystywane przez producentów stolarki okiennej. 

 

Comments are closed.