Spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprawia nam ogromną przyjemność. Pamiętajmy jednak o tym, aby stale nie przebywać na słońcu, ponieważ możemy sobie samodzielnie zaszkodzić. Na ogrodzie ustawmy tarasowy parasol, jako ochronę przed palącym słońcem.

Tradycyjny, tarasowy parasol

Jeżeli nie do końca jesteśmy pewni tego, jaki parasol będzie dla nas najlepszy, w pierwszej kolejności zainwestujmy w tradycyjny model. Dlaczego? Z wielu względów. Zdecydowaną zaletą jest to, że jest on tani. O ile profesjonalne parasole mogą kosztować ok. kilku tysięcy złotych, o tyle tradycyjne modele kosztują ok. 200 zł. Różnica w cenie jest ogromna. Tego typu parasol spisuje się wszędzie – zarówno, jeżeli chodzi o ustawienie go przy stole, jak również w innym miejscu. Przy czym zawsze należy pamiętać o tym, żeby kupić nie tylko sam parasol, ale również odpowiedni stojak do niego.

Stojak pod parasol

Nie tylko tarasowy parasol, ale także stojak, który zapewnia stabilność całej konstrukcji. Uwaga! Stojak nie zawsze dołączony jest w zestawie. Nie jest to tak oczywista sprawa, dlatego należy uważać w tym przypadku. Na rynku dostępne są takie stojaki, które można samodzielnie wypełnić betonem. Ich waga wtedy może dochodzić do 70 kg. Zamiast tego można zdecydować się na zakup całościowej, betonowej podstawy. Aczkolwiek w takich przypadkach należy z góry zaplanować transport do domu. Każda osoba zainteresowana postawieniem parasola na swoim ogrodzie, stojak pod parasol zawsze powinna mieć gdzieś z tyłu głowy. 

Comments are closed.