Zestaw mebli do kuchni podzielić można na te górne oraz te dolne. O ile stojące meble są koniecznością, o tyle szafki wiszące do kuchni mogą niekiedy zostać pominięte. Aczkolwiek, może warto jednak tego nie robić. Tym bardziej, że dzięki nim można zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Szafki wiszące do kuchni z odpowiednimi wymiarami

Wymiary mebli kuchennych zależne są od pomieszczenia, gdzie dokładnie będą umieszczone. Aczkolwiek, są pewne standardy, które warto dopilnować, aby mieć pewność, że będzie miało się do czynienia z odpowiednimi meblami kuchennymi. I tak, górne szafki kuchenne powinny mieć:

  • wysokość od 40 do 100 cm,
  • głębokość ok. 30 cm.

Wyjątkiem są narożne szafki kuchenne, których wymiary powinny mieścić się w granicach 60×60. Warto również zadbać o to, aby odległość między górnymi i stojącymi szafkami kuchennymi wynosiła ok. 45 cm. Nie może ona też być zbyt duża, ponieważ będzie problem z korzystaniem z zawartości szafek znajdujących się na górze.

Meble w jednym ciągu

Jaki można mieć pomysł na szafki wiszące do kuchni? Umieszczając je w jednym ciągu. To chyba jedna z najchętniej wykorzystywanych opcji, która sprawdza się w każdej kuchni. Zarówno, jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, jak również duże. Aczkolwiek, nie jest to jedyne rozwiązanie, ponieważ niekiedy spotyka się szafki górne, które ustawione są w różnych punktach, niestanowiące jednego ciągu. Opcji jest wiele, dlatego też każda osoba powinna znaleźć dobry pomysł na swoją kuchnię i rozstawienie mebli. 

 

Comments are closed.