Cellulit to zaburzenie w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej i charakteryzuje się grudkowatą strukturą, która widoczna jest na powierzchni skóry. Chociaż domowe sposoby, takie jak ćwiczenia, masaże, balsamy, pomocne są w ujędrnianiu skóry, to rzadko są one w stanie zredukować zaawansowany cellulit. Lepiej radzą sobie z nim profesjonalne zabiegi kosmetologiczne. Poznaj terapie polecane przez ekspertów.

Cellulit to nie tylko domena otyłych

Cellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, to problem wynikający z nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej lub zgromadzenia zbyt dużej ilości wody w tkankach. Zmagają się z nim głównie kobiety, a wśród przyczyn wymienia się: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, siedzący tryb życia, nieprawidłową dietę. Cellulit w równym stopniu dotyczy osób otyłych i o prawidłowej masie ciała. Objawia się charakterystyczną, nierówną strukturą skóry – pojawiają się na niej grudki i dołki. W zaawansowanym stadium, po ściśnięciu fałdu skóry, cellulit może sprawiać ból. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta łagodzą objawy cellulitu i mogą zahamować jego rozwój, jednak często nie są wystarczające, aby całkowicie się go pozbyć.

Jak poradzić sobie z opornym cellulitem?

Podstawą w walce z cellulitem są regularne ćwiczenia cardio, które poprawiają kondycję całego ciała, wzmacniają mięśnie i pomagają spalać tkankę tłuszczową. Dieta powinna opierać się na niskoprzetworzonej żywności, będącej naturalnym źródłem witamin. Należy unikać soli, która sprzyja tworzeniu się obrzęków oraz pić duże ilości wody. W redukcji cellulitu pomagają wszelkiego rodzaju zabiegi oparte na masażu. Niektóre z nich można wykonywać nawet samodzielnie w domu, np. szczotkowanie ciała na sucho. Korzystnie na kondycję skóry całego ciała wpływają też peelingi. Dodatkowo warto sięgać po balsamy czy olejki antycellulitowe i używać ich regularnie. Żeby „ułatwić sobie życie”, warto skorzystać z zabiegów na cellulit polecanych przez ekspertów z Kliniki Miracki w Krakowie, które przedstawiamy poniżej.

Zabiegi, z którymi pomarańczowa skórka nie ma szans

Fala uderzeniowa na cellulit

Fala uderzeniowa, zwana również falą akustyczną pozwala na zniwelowanie pomarańczowej skórki nawet w zaawansowanym stadium, czyli w III i IV stadium zwłóknienia. Dodatkowo redukuje miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową. Fala uderzeniowa nie nagrzewa skóry ani nie przerywa ciągłości naskórka, dzięki czemu stanowi bezpieczną i mało inwazyjną terapię antycellulitową. Zabieg wykonuje się w serii 5-10 sesji.

Zabieg zimnymi mikrofalami

Zimne mikrofale wykazują wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej przy jednocześnie niskiej inwazyjności wobec skóry. Selektywnie celują w podskórne komórki tłuszczowe i rozbijają ich błony, prowadząc do uwolnienia glicerolu i kwasów tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i ulegają przemianom metabolicznym. Podczas terapii mikrofalami skóra stymulowana jest też do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu zabieg ten stanowi bardzo skuteczną metodę redukcji cellulitu.

Endermologia, czyli masaż próżniowy

Endermologia to jeden z podstawowych zabiegów kosmetologicznych stosowanych w celu redukcji cellulitu. Terapia polega na masowaniu skóry przy pomocy specjalnego urządzenia wykorzystującego podciśnienie i elektronicznie sterowane rolki. Ciało masowane jest we wszystkich kierunkach, czego efektem jest ujędrnienie skóry, likwidacja obrzęków i zmniejszenie cellulitu. Podobnie jak w przypadku poprzednich zabiegów konieczne jest wykonanie kilku sesji, aby uzyskać maksymalne efekty.

Jeśli szukasz kliniki oferującej skuteczne zabiegi antycellulitowe, kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Comments are closed.