Oparzenia, trądzik, wypadki i urazy, operacje i zabiegi przeprowadzane w przeszłości często pozostawiają na naszym ciele pamiątki w postaci nieestetycznych blizn. Dla wielu osób zaakceptowanie szramy czy zgrubienia, szczególnie występujących na twarzy czy w innym, widocznym miejscu, jest trudnym procesem. Peelingi, zabiegi kosmetyczne i kremy rozjaśniające nie przynoszą zazwyczaj satysfakcjonujących efektów. Czy jedynym wyjściem jest zaakceptowanie swojego odbicia w lustrze? Niekoniecznie! Odpowiedzią na potrzeby osób pragnących trwale usunąć blizny jest laser frakcyjny CO2 – zaawansowany technologicznie sprzęt wykorzystywany w nowoczesnej medycynie estetycznej.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 znajduje szerokie zastosowanie w obszarze medycyny estetycznej koncentrującym się na zdrowym wyglądzie skóry. Zabiegi przeprowadzane przez lekarzy polegają na kontrolowanym uszkadzaniu skóry wokół miejsca wymagającego poprawy. Laser wyparowuje w tkance charakterystyczne dziurki. Stymulacja laserem aktywuje naturalne procesy naprawcze i wzmaga produkcję kolagenu. Proces regeneracji skóry trwa kilka tygodni. Po tym czasie w miejscu poddawanym korekcie powstaje „nowa”, napięta i gładka skóra. Co ważne, kuracje frakcyjne są krótkie, nie wywołują niepożądanych reakcji i nie wymagają rekonwalescencji.

Kiedy warto?

Laser frakcyjny CO2 pomaga pozbyć się blizn różnego typu, na przykład potrądzikowych, przerostowych czy pooparzeniowych. Ponadto, innowacyjny zabieg polecany jest osobom borykającym się z przebarwieniami, brodawkami, rozstępami, zmianami naczyniowymi, ostudami i plamami starczymi, włókniakami czy nawet rozszerzonymi porami. Zabieg powinien być poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim.

Comments are closed.