Gdy wybieramy drzwi zewnętrzne zwykle zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, z jakiego materiału powinny być one wykonane. Nie jest to kwestia, którą moglibyśmy ignorować. Z całą pewnością nie jest też jednak jedyną, na jakiej należy skupić swoją uwagę.

Problem ochrony przed utratą ciepła

Producent drzwi wejściowych nie koncentruje się już wyłącznie na tym, aby ich znakiem rozpoznawczym był atrakcyjny wygląd. Dąży także do tego, aby chroniły swoich nowych właścicieli również przed uciekaniem ciepłego powietrza. Od początku 2021 roku nie jest to już zresztą wyraz jego dobrej woli, ale obowiązek narzucany przez polskie prawo. Osoby, które chcą ubiegać się o wiele dotacji nie mogą posiadać drzwi ze zbyt wysokim współczynnikiem przenikania ciepła U. Nie tylko wartość wspomnianego współczynnika pomoże nam jednak w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie o to, jak dobrze sprawdzą się drzwi, gdy będzie nam zależeć na gwarantowanej przez nie ochronie przed utratą ciepła. Już sama ich konstrukcja może dać nam wiele informacji na ten temat. Przeważnie analizujemy grubość drzwi oraz zastosowane w nich materiały izolacyjne. Przed zakupem dobrze jest jednak również sprawdzić, jak prezentują się uszczelki znajdujące się na styku ościeżnicy oraz skrzydła.

Inne ważne parametry drzwi wejściowych

Lista ważnych parametrów charakterystycznych dla drzwi wejściowych nie byłaby kompletna także wtedy, gdybyśmy nie wspomnieli o izolacyjności akustycznej. Ma ona ogromne znaczenie zwłaszcza dla mieszkańców bloków z dużymi klatkami schodowymi, choć i osoby mieszkające w domach jednorodzinnych przywiązują do niej dużą wagę. Warto pamiętać i o tym, że nawet najpiękniejsze drzwi nie zdadzą się na wiele, jeśli nie będą w stanie ochronić nas przed wizytą niepożądanych gości. Przed ich zakupem dobrze jest więc przyjrzeć się ryglom, zamkom oraz innym zabezpieczeniom stosowanym po to, aby wzmocnić ochronę drzwi przed zainteresowaniem ze strony włamywaczy. Osoby, które dysponują nieco większym budżetem mogą też zastanowić się nad inteligentnymi drzwiami współpracującymi z systemem alarmowym. Zwykle są one wyposażone w czujniki nacisku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producent drzwi.

Comments are closed.