Sport i aktywność fizyczna są niezbędne do tego, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Poprzez aktywność fizyczną nie tylko dotleniamy nasz organizm, ale też dbamy o naszą sprawność, wytrenowanie, sylwetkę. Wśród licznych sportów cieszących się dzisiaj dużym zainteresowaniem często wymienia się jazdę konną – sport ten może być uprawiany przez osoby w każdym wieku!

Trenuj ciało i umysł!

Jazda konna to wyjątkowy sport, który pozwala nie tylko na aktywność fizyczną, ale również na ciekawe spędzanie czasu, poznanie nowych osób o podobnych pasjach i co najważniejsze: obcowanie z wyjątkowymi zwierzętami. Decydując się na naukę jazdy konnej przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby wybrać stadninę czy stajnię położoną blisko nas. Instruktor przedstawi nam plan lekcji i podpowie, jak przygotować się na pierwsze godziny jazdy. 

Odpowiedni ubiór do jazdy konnej

Jak ubrać się na pierwsze jazdy, aby czuć się komfortowo i jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo. Pierwszym elementem, o którym musimy pamiętać, jest kask do jazdy konnej. Nowoczesne kaski tworzone są z trwałych materiałów, ich zadaniem jest chronić naszą głowę w przypadku upadku z konia. Kaski jeździeckie dostępne są w różnych rozmiarach – niezwykle istotne jest, aby dobrać odpowiedni i przymierzyć kilka modeli, aby kask nie uwierał nas w głowę, nie był zbyt mały czy za duży. Regulowane paski pozwolą na zapięcie kasku pod szyją.

Elementem, który z pewnością przypadnie nam do gustu są bryczesy, czyli spodnie jeździeckie. Bryczesy tworzone są z wysokiej jakości tkanin odpornych na ścieranie. Tkaniny te są elastyczne, zapewniają wysoką swobodę ruchów, a dodatkowo chronią naszą skórę. Tkaniny są oddychające, przez co możemy być pewni, że nasza skóra będzie stale wentylowana. Bryczesy dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów. 

Comments are closed.

https://corralesartists.org/brazowa-odznaka-jezdziecka-czym-jest-i-jak-ja-zdobyc/ https://healthysaulttribe.com/bezpieczny-kask-do-jazdy-konnej/ https://pepsiohyesabhi.com/sprzet-jezdziecki-o-czym-nie-mozna-zapomniec-na-jazde-konna/