Każdy marzy o pięknej łazience, ale nie każdy wie, jak ją urządzić. Tymczasem absolutną podstawą każdego wnętrza jest dobrze dobrana ceramika. Czym powinna się wyróżniać? Skąd wiedzieć, że jest odpowiednia dla danego pomieszczenia? Jak wybrać ją w sklepie?

Wielkość

W przypadku ceramiki łazienkowej ogromne znaczenie ma jej wielkość. Może się wydawać, że pewne rozmiary są klasyczne i zawsze są właściwym wyborem, ale jest to pewnego rodzaju uogólnienie. Wielkość poszczególnych elementów powinna być dobierana indywidualnie do gabarytu konkretnego pomieszczenia.

Jeśli zmieszczą się w nim większe sprzęty, to nie ma sensu wybierać kompaktowej umywalki lub wanny w małym rozmiarze. Jeśli z kolei łazienka jest niewielka, to siłą rzeczy nie zmieści się w niej ogromna wanna z hydromasażem. Należy unikać wrażenia nieestetycznego przesytu i ciasnoty.

Materiał

Ceramika łazienkowa Oltens wykonana jest z materiałów wysokiej jakości i o wysokiej trwałości. Dzięki temu mogą dobrze prezentować się przez długie lata. Wybierając sprzęty do własnej łazienki, warto dobrze przyjrzeć się temu, jak będzie wyglądało utrzymanie ich w czystości. Czy będzie to zadanie czasochłonne? Czy będzie wymagało specjalnych środków? To wszystko ma znaczenie dla późniejszego praktycznego wykorzystania łazienki.

Warto zwrócić uwagę na to, by większość (lub nawet wszystkie) elementy wyposażenia łazienki były wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu mogą one dobrze ze sobą współgrać i prezentować się harmonijne. Zbyt wiele różnych rodzajów ceramiki łazienkowej może wprowadzić do wnętrza chaos lub przesyt. Najbezpieczniej jest zostać przy jednym lub maksymalnie dwóch materiałach.

Kolor

Dużą uwagę powinno się też zwrócić do koloru ceramiki. Wprawdzie ceramika łazienkowa Oltens dostępna jest w wielu różnych wariantach, to wciąż najbardziej popularna jest klasyczna biel. Czasami jest ona uważana za mało praktyczną, bo na białym tle dobrze widoczne są wszelkie zabrudzenia. Jednak połyskująca biała ceramika może skutecznie zwiększyć optycznie przestrzeń.

W przypadku kolorów ceramiki warto trzymać się tej samej zasady, co przy doborze materiałów. Powinno się unikać zbyt dużej różnorodności kolorów. Zwykle nie wygląda to zbyt estetycznie. Trzeba też pamiętać, że ceramika musi być barwnie dopasowana do płytek oraz do baterii. Wszystkie elementy wystroju powinny ze sobą współgrać i tworzyć spójną całość. Dlatego też zwracanie uwagi na szczegóły jest bardzo ważne i może być kluczowe dla stworzenia pięknej łazienki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika łazienkowa marki oltens.

Comments are closed.