Wiele osób uwielbia jazdę na rowerze. Uprawianie sportu to bardzo pożyteczna aktywność. Rower daje mnóstwo satysfakcji nie tylko zawodowym sportowcom, ale też amatorom jednośladów. A dobrze dobrane obuwie to sukces każdego miłośnika rowerów. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem obuwia rowerowego SPD.

Czym jest obuwie SPD?

Buty rowerowe SPD to specjalnie zaprojektowane obuwie, które łączy się z pedałami za pomocą zatrzasków. Zatrzaski, nazywane też blokami, mogą występować w trzech wersjach: szosowej, MTB oraz turystycznej. Szosowe SPD oraz SPD do MTB, są niezbyt wygodne w chodzeniu. Ich bloki są narażone na większe siły, dlatego zaprojektowano je z tym uwzględnieniem. Obuwie i zatrzaski są masywne, bardzo sztywne i posiadają wiele punktów mocowań. Nieco wygodniejsze są buty SPD turystyczne – przypominają wyglądem standardowe modele sportowe.

Nazwa SPD to skrót wywodzący się od bardzo znanego systemu Shimano Pedaling Dynamics.

Dlaczego warto stosować buty SPD?

Buty rowerowe SPD maja wiele zalet, dzięki czemu grono ich miłośników ciągle rośnie. Nie tylko zawodowi sportowcy korzystają z obuwia SPD. Amatorzy sportów rowerowych także doceniają ich właściwości.Mocne i stabilne zatrzaśnięcie buta w pedale zatrzaskowym pozwala na efektywniejsze wykorzystanie siły napędowej. Szybka jazda w butach SPD jest dużą zaletą podczas zawodów lub wyścigów.Buty SPD to nie tylko osiąganie wysokich prędkości. Dzięki temu obuwiu oszczędza się energię. System SPD pozwala na dłuższą jazdę przy jednoczesnym odciążaniu mięśni. Buty rowerowe to pewne i solidne łącze stopy z pedałem.

Buty SPD to także bezpieczeństwo. Dobrze zamocowany but daje pełną kontrolę nad jazdą.

Jakie buty SPD wybrać?

Popularność obuwia SPD pozwala na wybór z szerokiej gamy modeli. Bardzo ważne, aby wybierać buty wysokiej jakości. Nie tylko posłużą dłużej od butów z niepewnego źródła, ale także zagwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania.Podczas dokonywania wyboru butów SPD, należy właściwie dopasować ich rozmiar. Zbyt małe buty będą niewygodne, a ucisk na stopę może powodować zwyrodnienia. Za duże buty nie dają pewności, że otrzymają stopę w stabilnej pozycji.Na rynku pojawia się coraz więcej modeli z podeszwą karbonową. Czy warto je wybrać? Tak, są lżejsze i bardzo wytrzymałe. Zawodowcy doceniają te cechy. Podeszwy karbonowe SPD to gwarancja wysokiej jakości materiału i pełna optymalizacja parametrów obuwia.Dla osób lubiących modny wygląd, dobra wiadomość. Buty rowerowe SPD występują w wielu kolorach oraz motywach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd.

Comments are closed.