Wiemy, że wybór maszyn do szycia jest ogromny. Na rynku możemy znaleźć maszyny szwalnicze, takie jak stębnówki jednoigłowe, wieloigłowe i automatyczne, owerloki, interloki, komputerowe maszyny do szycia i wiele innych. Jednak na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy sprzęt?

Podział maszyn szwalniczych

Modele maszyn szwalniczych można podzielić na mechaniczne oraz komputerowe. W zależności od typu maszyny mogą różnić się ich typu. Ponadto maszyna komputerowa daje więcej możliwości, które ułatwiają szycie.

Nie da się jednak jednoznacznie określić, który typ maszyny jest lepszy. Osobom początkującym zaleca się maszyny mechaniczne, ponieważ pozwalają one na opanowanie techniki oraz trybu szycia. Również osobom bojącym się elektroniki lub mającym z nią na bakier poleca się maszyny mechaniczne.

Co warto podkreślić, cena maszyny komputerowej ze względu na wiele dodatkowych funkcji, takich jak pozycjonowanie igły czy automatyczne obracanie nici, czy wbudowany ekran LCD oraz moduł mówiący, będą one miały znacznie wyższą cenę od pozostałych.

Jakie są maszyny do szycia?

Na rynku jest wielki wybór maszyn szwalniczych . Dla osób zaczynających swoją przygodę z korzystania z tych urządzeń aż po wyposażanie dużych zakładów. Najbardziej znane przemysłowe maszyny do szycia, które można dowolnie konfigurować oraz doposażać w dodatkowe oprzyrządowanie, to:

Stębnówka jedno lub dwuigłowa – jest to maszyna przeznaczona do szycia wszelkich materiałów, od lekkich do tych bardzo grubych, ściegiem prostym.
Owerlok – za jej pomocą wykonuje się ściegi owerlokowe, tj. ściegi, które zapobiegają pruciu się materiałów, oraz za pomocą których łączy się elementy.
Interlok – niezastąpiona maszyna, w przypadku szycia materiałów rozciągliwych i elastycznych, w miejscach, które stykają się z ciałem.
Zygzak – to maszyna, która pozwala na szycie tym samy ściegiem, na jaki wskazuje jej nazwa, czyli zygzakowym.

Koszt maszyny szwalniczej

Jest duży podział maszyn, wiele rodzajów, a dodatkowo każda z nich może posiadać różne dodatkowe funkcje. Firmy chcąc zaspokoić potrzeby projektantów, krawców, a także osób początkujących przygotowują szeroką ofertę produktów. Zaczynając od profesjonalnego sprzetu z msóstwem dodatkowych funkcji oraz z wyższymi parametrami i kończąc na tańszych i mniej wyposazonych urządzeniach.

Koszt mechanicznej maszyny do szycia, bez dodatkowych ulepszeń może wynosić nawet od 140 zł do aż 3300 zł. Natomiast ceny komputerowej maszyny szwalniczej wahają się od 450 do 23.000 zł.

Wybór, na jaki się zdecydujemy, powinien uwzględnić czynniki takie jak: poziom naszego zaawansowania, co chcemy z pomocą maszyny do szycia osiągnąć, a także czy zakupujemy maszynę do szycia tylko na własny użytek.

Comments are closed.