Zakup ubezpieczenia nie jest zadaniem trudnym – ubezpieczenie motocykla możemy zakupić zarówno w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego, jak również przez sieć. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? Czy ubezpieczenie jest obowiązkowe? Co warto wiedzieć przed kupnem polisy?

Czy ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe?

Tak – ubezpieczenie motocykla polisą OC jest obowiązkowe i wymagane przez polskie prawo. Polisa OC pozwala na ochronę innych użytkowników drogi. W razie kolizji zniszczenia pokrywane są z polisy OC sprawcy. Brak ważnej polisy OC skutkuje koniecznością opłacenia wszelkich strat z własnej kieszeni. Ubezpieczenie motocykla polisą OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej – brak ważnej polisy skończy się wysokim mandatem! Polisa OC to ubezpieczenie roczne (w szczególnych wypadkach możliwe jest zakupienie OC miesięcznego). Przed zakończeniem ważności polisy konieczne jest zakupienie nowego ubezpieczenia, by zachowana została jego ciągłość.

OC to nie jedyna opcja ubezpieczeniowa, którą może wybrać posiadacz motocykla. Drugą jest ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Jest to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni bezpośrednio motocykl. Dzięki niemu możliwe stanie się bez kosztowe usuwanie usterek powstałych na skutek kolizji, wypadków czy uszkodzenia maszyny podczas postoju.

Czy ubezpieczenie motocykla można zakupić w sieci?

Zdecydowanie tak, dzięki czemu oszczędzimy nie tylko czas, ale i nasze pieniądze. Ubezpieczenie motocykla w najlepszej cenie znaleźć można dzięki kalkulatorom OC/AC. Kalkulator OC/AC znajdziemy w sieci – to narzędzie bezpłatne, które na podstawie wyłącznie dwóch informacji (data urodzenia właściciela motocykla i numer rejestracyjny maszyny) znajdzie dla nas najlepsze oferty ubezpieczeniowe na polskim rynku. Atutem tego rozwiązania jest szybki czas wyszukiwania, jak również możliwość zakupienia oferty, która przypadnie nam do gustu.

Comments are closed.