Maty podkładki na zamówienie różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także kształtem, rozmiarem i wzorem. Dlatego każda osoba, nawet ta najbardziej wymagająca, może znaleźć odpowiednią podkładkę dla siebie. Produkt ten idealnie zabezpiecza poszczególne powierzchnie przed zarysowaniem czy też mechanicznym uszkodzeniem.

Mata podkładka na zamówienie – rodzaje

Najbardziej popularne są maty podkładki na zamówienie wykonane z polipropylenu. Jest to rodzaj materiału bardzo elastycznego i niezwykle plastycznego. Jego cena jest niska, ale mimo to potrafi on zapewnić idealną ochronę przed zarysowaniem lub szkodliwym działaniem różnego rodzaju substancji chemicznych.

Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszy się też mata podkładka na zamówienie wykonana z poliwęglanu. Ten materiał jest również odporny na wgniatanie, zgniatanie czy porysowanie. Ponadto maty z niego są bezbarwne, czyli ochrona danej powierzchni może być zupełnie niewidzialna.

Jak dobrać odpowiednią matę podkładkę?

Mata podkładka na zamówienie nie powinna mieć ostrych krawędzie, wtedy będzie również produktem bezpiecznym dla dzieci czy zwierząt. Dodać również warto, że maty poliwęglanowe czy też polipropylenowe nie zawierają w sobie żadnych szkodliwych substancji. Są one antyalergiczne oraz nietoksyczne, przez co korzystać z nich mogą nawet osoby, które są uczulone na różnego rodzaju substancje.

Warto jest też zawsze zamówić matę podkładkę, której spód będzie antypoślizgowy. Takie maty idealnie przywierają do podłoża i są bezpieczne, ponieważ w niczym nie zagrażają osobom, które z nich korzystają.

Zastosowanie maty podkładki

Głównym zadaniem tego typu maty jest chronienie poszczególnych powierzchni przed zarysowaniami lub uszkodzeniami oraz przed wilgocią. Stosowane są one więc w biurach, na halach produkcyjnych, w domach. Układa się je pod krzesła, stoły, na parapety, pod akwarium, pod miski dla psów i kotów oraz wykłada się nimi szuflady.

Zresztą całościowe ich zastosowanie jest bardzo duże. Wykorzystuje się je w laboratoriach, na różnego rodzaju stanowiskach pracy, obrabia się na nich różne materiały, w gastronomii bywają deskami do krojenia.

Zalety mat podkładek

Mata podkładka jest niepalna, antypoślizgowa, odporna, wytrzymała i mocna. Nie emituje żadnych zapachów czy też jakichkolwiek szkodliwych substancji. Przez to, że jest gładka jest też łatwa w utrzymaniu jej w czystości.

Dodać też trzeba, że poliwęglan nie żółknie i nie odbarwia się pod wpływem promieni UV. Zawsze można ją zamówić pod określony wymiar.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p82,przezroczysta-podkladka-na-zamowienie-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-cena-za-1m2.html.

Comments are closed.