Nowoczesne rozwiązania medyczne są dzisiaj dostępne również podczas zabiegów kosmetologicznych – mowa tu o laserach. Lasery medyczne i kosmetyczne działają na tej samej zasadzie, a możliwości ich wykorzystania jest bardzo wiele. Czy lasery medyczne i kosmetyczne mogą pomóc nam w zachowaniu pięknej i elastycznej skóry twarzy, szyi i dekoltu? Oczywiście!

Lasery medyczne i kosmetyczne – jak mogą nam pomóc?

Jeszcze do niedawna zabiegi laserowe kojarzone były przede wszystkim z okulistyką czy też zabiegami chirurgicznymi. Dzisiaj wiemy, że lasery medyczne i kosmetyczne mogą być wykorzystywana również w prostych procedurach kosmetycznych. Dzięki ich zastosowaniu możliwa jest skuteczniejsza walka ze zmarszczkami – laser sprawia, że stają się one znacznie płytsze i mniej widoczne. Laser okazuje się również przydatny, kiedy pragniemy zmniejszyć przebarwienia skóry, usunąć włókniaki czy zmniejszyć plamy starcze. Dzięki laserom możliwe jest też zmniejszanie blizn powstałych po zabiegach czy po chorobach. Na czym polega działanie laserów?

Lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL emitują wiązkę światła – poprzez dobranie jej długości możliwe jest penetrowanie skóry czy naskórka na konkretnej głębokości. Laser podgrzewa wodę zawartą w komórkach, doprowadza do jej wyparowania i uszkodzenia komórki. W ten sposób inicjowane są procesy regeneracyjne w organizmie. 

Jak wygląda zabieg z użyciem laserów?

Zabieg przeprowadzany jest pod okiem doświadczonego lekarza, który precyzyjnie operuje laserem i naprowadza wiązkę w konkretne miejsca. Przed zabiegiem konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej, dzięki której możliwe stanie się wykluczenie przeciwwskazań. Po kwalifikacji skóra może być znieczulona przy pomocy specjalistycznej maści. Zabieg trwa od 15 minut do godziny. 

Comments are closed.