Jednym z najpopularniejszych kierunków do pracy za granicą są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi oferują Polakom bardzo dobre warunki wynagrodzenia, zakwaterowania, wyżywienia i komfortu życia. Wielu z nich wyjechało tylko na chwilę, a zostało na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Inni zaś wyjeżdżają do pracy na kilka miesięcy, po czym zjeżdżają z powrotem do swoich rodzin. Daje to im poczucie stabilizacji i zapewnienia bytu żonie oraz dzieciom. Choć sytuacja w Polsce jest lepsza, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu, nadal na emigracji przebywa znaczna część Polaków. Pracując za granicą legalnie muszą złożyć w urzędzie skarbowym coroczne zeznanie podatkowe. 

Rozlicz swój podatek z Borsuk Podatki. To nawet 1300 euro zwrotu na Twoje konto

Zwrot podatku z Niemiec w ciągu 6 tygodni? To możliwe tylko z biurem Borsuk Podatki. Obowiązkiem rozliczenia z podatku za zeszły rok mają osoby, których dochód przekroczył 10 700 euro, miały na terenie Niemiec kilku pracodawców lub są osobami pobierającymi emerytury i renty. Rozliczenie podatku Niemcy odbywa się na podstawie danych z niemieckiej karty podatkowej – Lohnsteuerkarte. Trzy kroki dzielą Cię od złożenia deklaracji podatkowej. Pobierz i wypełnij formalności, a następnie odeślij je do biura Borsuk Podatki. Resztą się nie martw, doradcy podatkowi sporządzają wszystkie wnioski za Ciebie. 

Dlaczego należy się zwrot podatku?

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec? Do tej grupy zaliczyć musimy osoby, które przede wszystkim pracowały legalnie w Niemczech. Ich pracodawca co miesiąc odprowadzał za nich składkę na rzecz podatku dochodowego. Jeżeli była to kwota wyższa, niż prognozował urząd skarbowy, w takim przypadku Polakom zwracana jest część powyżej progu. To kwota w okolicach kilkuset euro, która może zasilić budżet domowy. Warto przy składaniu deklaracji podatkowej umieścić przysługujące nam ulgi, które jeszcze dodatkowo podwyższą kwotę zwrotu podatku.

 

Comments are closed.