Jednym z najpopularniejszych kierunków do pracy za granicą są Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi oferują Polakom bardzo dobre warunki wynagrodzenia, zakwaterowania, wyżywienia i komfortu życia. Wielu z nich wyjechało tylko na chwilę, a zostało na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Inni zaś wyjeżdżają do pracy na kilka miesięcy, po czym zjeżdżają z powrotem do swoich rodzin. Daje to im poczucie stabilizacji i zapewnienia bytu żonie oraz dzieciom. Choć sytuacja w Polsce jest lepsza, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu, nadal na emigracji przebywa znaczna część Polaków. Pracując za granicą legalnie muszą złożyć w urzędzie skarbowym coroczne zeznanie podatkowe. 

Rozlicz swój podatek z Borsuk Podatki. To nawet 1300 euro zwrotu na Twoje konto

Zwrot podatku z Niemiec w ciągu 6 tygodni? To możliwe tylko z biurem Borsuk Podatki. Obowiązkiem rozliczenia z podatku za zeszły rok mają osoby, których dochód przekroczył 10 700 euro, miały na terenie Niemiec kilku pracodawców lub są osobami pobierającymi emerytury i renty. Rozliczenie podatku Niemcy odbywa się na podstawie danych z niemieckiej karty podatkowej – Lohnsteuerkarte. Trzy kroki dzielą Cię od złożenia deklaracji podatkowej. Pobierz i wypełnij formalności, a następnie odeślij je do biura Borsuk Podatki. Resztą się nie martw, doradcy podatkowi sporządzają wszystkie wnioski za Ciebie. 

Dlaczego należy się zwrot podatku?

Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec? Do tej grupy zaliczyć musimy osoby, które przede wszystkim pracowały legalnie w Niemczech. Ich pracodawca co miesiąc odprowadzał za nich składkę na rzecz podatku dochodowego. Jeżeli była to kwota wyższa, niż prognozował urząd skarbowy, w takim przypadku Polakom zwracana jest część powyżej progu. To kwota w okolicach kilkuset euro, która może zasilić budżet domowy. Warto przy składaniu deklaracji podatkowej umieścić przysługujące nam ulgi, które jeszcze dodatkowo podwyższą kwotę zwrotu podatku.

 

Comments are closed.

m2012.pl gscooper.com Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft