Rynek pracy sygnalizuje, że potrzebny jest niejeden blockchain designer. Jeżeli będzie on posiadał duży zasób wiedzy, jak również umiejętności, może on liczyć na zatrudnienie u wielkich gigantów korporacyjnych, licząc na dobre wynagrodzenie. Takie osoby, w gronie swoich pracowników, ma także firma 10clouds.

Dobre podstawy techniczne

Blockchain design musi zostać ułożony według ściśle określonych wymagań. Takich, jakie w całości zostaną dopasowane do wymagań inwestora. Jak więc widać, sam deweloper blockchain musi posiadać odpowiednie umiejętności. A dokładnie mówiąc – podstawy techniczne. Na sukces takiego łańcucha pracuje wiele osób. Nie mają one jednak szans bytu, jeżeli nie będą posiadać dobrej wiedzy. Zaliczyć można do tego strukturę danych. A dokładnie pojęcie jej złożoności. Do tej pory dane przechowywane były w tabelkach. Blockchain to jednak łańcuch, który na dodatek musi zostać ze sobą odpowiednio skorelowany. Owy łańcuch to nic innego, jak owe bazy danych, jakie w całości trzeba zrozumieć.

Tajemnice kryptografii

Blockchain product development możliwy jest dzięki temu, że programiści poznali tajniki kryptografii. Skomplikowana tematyka, ale tylko dzięki temu kryptowaluty mogą nie tylko istnieć, ale przepływać – począwszy od inwestora A do B, itd. Najpopularniejszy Bitcoin ma przyjemność bazować na kluczu publicznym do tworzenia podpisów cyfrowych i funkcji haszujących. Tak, to nic innego, jak wyższy poziom matematyki. No cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale dostępne są specjalne (nawet darmowe!) kursy, dzięki czemu z powodzeniem będzie można nauczyć się tajnik szyfrowania matematycznego. To właśnie wtedy będzie można również przekonać się czym jest szyfrowość bloków, jak również integralność danych. 

Aplikacje zdecentralizowane

Tak naprawdę przyszły blockchain designer musi zapoznać się z wieloma tematami. Część z nich odnosi się do zdecentralizowanych aplikacji, jakie zostały stworzone dzięki technologii blockchain. Wśród takich najważniejszych aplikacji można wyróżnić:

  • Ethereum – pomysł Vitalika Buterina. Uruchomiona w roku 2015. Może pochwalić się własną kryptowalutą ETH.
  • NEO – założony przez Erika Zhanga i Da Hongfei. Chociaż niektóre osoby mogłyby pochwalić się tym, że znają jeszcze z nazwy Antshares, kiedy to w 2014 roku została wypuszczona na rynek. Nazwa zmieniła się w 2017 roku.
  • Hyperledger – platforma współpracy typu open-source. Za obsługę odpowiedzialna jest Linux Foundation. 

Comments are closed.

https://www.twitch.tv/motulink1/about https://aeros.mn.co/posts/66401199?utm_source=manual https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/